KategooriadBrändidSeeriad

Trackitsimple: nutikas rakendus aitab välimööblit hallata

Dambis on väli- ja pargimööbli pakkujana olnud tegev juba pea kaks aastakümmet. Nagu on arengus aeg ja mööblimeistrid, nii on seda ka trendid parkides ja linnatänavatel. Samuti arenevad aina edasi tehnilised lahendused ning kasutajate nõudmised.

 

Üha enam soovitakse tänapäeval nutikaid lahendusi, ehk siis seda, et tark mööbel osaleks ise enese eest hoolitsemises.

Dambise tellijad on sageli omavalitsused, suurettevõtted või kinnisvaraarenduste loojad, kes soovivad saada stiilseid, kaasaegseid ning kergesti hooldatavaid lahendusi – teada on, et Dambisest saab kvaliteetsed pargipingid ja prügikastid, jalgrattahoidjad ja ootepaviljonid ning palju muud, mis linnaruumi inimeste jaoks meeldivalt kasutatavaks teevad.

Tootjafirma saab kasutada kõige kvaliteetsemaid materjale ning kõige paremat tehnoloogiat, ent valmimise järel läheb linnamööbli hooldamise kohustus üle järgmistele ettevõtetele või töötajatele. On kliente, kes on maininud, et see on probleem, vastutus mööbli kestmise eest hajub, kannatajaks on aga linnapilt ning linnamööblit vajavad inimesed tänavatel.

Kui on probleem, tuleb leida lahendus ja õnneks on see nüüd ka leitud, esimeste huvitatud kasutajate poolt testitud ning rõõmuga kasutusse võetud.

 

Nutikas mööbel

Põnevaks uudseks lahenduseks on inventarihaldust toetav veebirakendus TrackItSimple – uus peatükk IoT ehk asjade interneti suures teemavalikus.

TrackItSimple muudab välimööbli ning muu inventari haldamise ja korrashoiu senisest tunduvalt lihtsamaks, võimaldades inventari eest vastutavatel isikutel säästa aega ning keskenduda oma eesmärkide täitmisele.

Põhimõte on tõeliselt lihtne, nagu rakenduse nimi lubab: unikaalse QR-koodiga märgistatakse hallatavad objektid – pargipingid, jalgrattahoidjad, ootepaviljonid või muud linnamööbli elemendid. Nüüd on nende eest vastutaval isikul, näiteks omavalitsuse haldusjuhil või ettevõtte tegevjuhil lihtne jälgida, kus üks või teine välimööbli element asub, mis korras see on, mis vajab hooldust, mis väljavahetamist.

 

Kuidas TrackItSimple toimib?

Tootja või edasimüüjana saab Dambis lisada igale tootele koos QR-kleebisega hooldusjuhised. Nii liigub info tootjate ja hooldajate vahel kindlalt ja turvaliselt ning vähem tekib olukordi, kus vale hooldusega mõnd kena linnamööbli või linnakunsti objekti kahjustatakse. Küllap on kõik linlased näinud, kuidas näiteks skulptuurid ajas kiiresti muutuvad, kahjuks mitte ilusamaks…

Trackitsimple abiga saab valest hooldusest tingitud vigu vältida, amortisatsiooni aeglustada ning kokkuvõttes säästa palju avaliku sektori või omanike raha. Targas IoT-süsteemis on sees ka statistika tegemise ja saamise võimalus.

Dambise kogemus näitab, et nutika mööbli süsteem on hõlpsasti kohandatav just konkreetse ettevõtte, asutuse, arenduse või ühistu vajadustele – kui kliendil on erisoove, leitakse talle sobiv lahendus.

 

Kuidas saada kasutajaks?

Linnaametniku jaoks on TrackItSimple kasutama hakkamine väga mugav: Dambis tagab korraliku infovahetuse ning demoga minikoolituse, omavalitsus saab targa mööbli koos toimiva TrackItSimple lahendusega

Trackitsimple suurepäraseks kasutusmugavuseks on võimalus määrata kasutajad, nende rollijaotus ja ligipääs. Haldus- või tegevjuhi jaoks kujuneb Trackitsimple tõenäoliselt igapäevaseks tööriistaks, ent QR-koodi abil võib anda võimaluse amortisatsioonist kiire ülevaate saamiseks ka linnamööbli objektidega tegelevale raamatupidajale.

Välimööblile lisatud QR-kleebis on abiks ka tähelepanelikule linnakodanikule, kes saab nutitelefoni hõlpsasti ööpäeva igal tunnil teada anda, kui mõni linnamööbli element vajaks parandamist või väljavahetamist. Laste mänguväljakul võib kiire parandustöö olla aga lausa elulise tähtsusega.

 

Säästab aega ja energiat

Loomulikult ei piirdu TrackItSimple võimalused üksnes pargimööbli ning teiste linnamööbli elementidega.

Trackitsimple QR-kood aitab optimeerida ka töökorraldusele kuluvat aega ühiskasutatavates ruumides, mida tuleb sageli koristada – näiteks hotellide erinevad ruumid, tanklate tualetid ja palju muud, kus töötajate graafikuid saab nüüd nutikalt hallata.

Trackitsimple teeb senisest märksa mugavamaks ka näiteks tööriistu laenutavate ettevõtete tegevuse, nutikas IoT lahendus aitab pidada järge, kes millal laenutas ning mis korras ese oli.

Lühidalt ja kokkuvõtvalt – kui sinu töö on inventari, sise- või linnaruumi haldamine linnaosavalitsuse, ettevõtte, kinnisvaraarenduse või korteriühistu tasemel, oled teretulnud proovima, kui palju suudab Tracitsimple säästa just sinu aega ja energiat.

Usaldades senised ajamahukad lisatööd targa lahenduse hooleks, saad keskenduda oma põhilistele tööülesannetele – nutikas mööbel „mõtleb” nüüd ise.

Veel uudiseid