KategooriadBrändidSeeriad

Koerad linnas – kolm võimalust, kuidas linnaelu lemmikule mõnusamaks teha

Koerad on igatepidi suurepärased. Nad pakuvad head seltskonda, alandavad stressitaset ja muudavad meid isegi kohtinguäppides ligitõmbavamaks. Niisama palju rõõmu leiavad koerad ka omanikest: kui koer ja inimene teineteisele silma vaatavad, vallandub mõlema kehas õnnehormoon oksütotsiin.

Ka lemmikloomade pidamine linnas ei ole uus nähtus. Juba Antiik-Kreeka linnades pidasid paljud naised oma kalleimaks varaks pisikesi malta tõugu sülekoeri. Erilist populaarsust kogusid linnakoerad eelmise sajandi alguses: 1944. aastal avaldati New Yorgis pildiseeria, kus mitmed avaliku elu tegelased nagu kunstnik Earle Winslow ja näitleja Joan Caulfield linnatänavatel oma karvaseid lemmikuid jalutavad.

Tänapäeval, mil paljud inimesed saavad endale lubada kodukontorit ja käia lõunapausi ajal mõnusal jalutuskäigul pargis, näeb koeri linnapildis rohkem kui kunagi varem. Mõned asjatundjad leiavad isegi, et linnakoerad naudivad paremat elu ja elavad vanemaks kui nende maal elavad ametivennad.

Et nii loomad kui ka nende omanikud saaksid linnas lõbusalt ja ohutult aega veeta, on Dambis pannud kokku valiku koerasõbralikest toodetest. Oma nutika, kasutuskindla ja keskkonnasõbraliku linnamööbliga aitab Dambis kaasa sellele, et linn oleks mõnus elukeskkond kõigile.

  1. Veeda puhkehetk koos koeraga

Kui keset toredat jalutuskäiku karvase sõbraga tekib vajadus kingapaelte sidumiseks, ajalehe lugemiseks või lihtsalt puhkehetkeks, tuleb kasuks pink, mille külge saab hõlpsasti kinnitada ka koerarihma. Eriti head on selleks suletud käetugedega pingid, kust rihm ootamatult ära ei libise. Rihma kinnituseks sobib hästi näiteks pargipink NeoBarcino, mis mõjub oma klassikalise disainiga minimalistlikuna ning sobib kõikjale linnaruumi.

Julgema disainiga pargipink Kuru mõjub oma peente joontega pisut jaapanipäraselt ning sobib hästi parkidesse ja sisehoovidesse. Nii seljatoega kui ka seljatoeta variandil on mugav suletud käetugi, mis aitab mänguhimulisel koeral hetkeks rahulikult paigal püsida.

Koerarihma sobib hoidma ka modernse välimusega pargipink Arq, mille naturaalne troopiline puit loob linnaruumi looduslähedase õhkkonna. Väga vastupidav pink on immutatud niiskus- ja seenekaitsevahenditega ning raamid on valmistatud lamineeritud terasest. Ilmastiku- ja kasutuskindel pink on hea investeering pikkadeks aastateks.

Dambis hoolib keskkonnast ning teab, et loodussõbralik linnamööbel tähendab paremat keskkonda nii inimestele kui ka loomadele. Nii on näiteks rahustavates toonides pargipinki Citizen võimalik tellida ka taaskasutatud polümeerist mudelina. Citizen kannab Sinise Ingli ökomärgist ning peab vankumatult vastu erinevatele ilmastikutingimustele.

  1. Piira koera mänguala turvaliselt

Ehkki jalutuskäigud ja mänguaeg võiksid olla turvalised meile kõigile, käivad avaliku ruumiga paratamatult kaasas mitmesugused ohud. Et lemmikloom oleks kaitstud ja püsiks paremini omaniku valvsa silma all, tasub mõelda roheala või kergliiklustee ääristamisele.

Stiilse disainiga aiapiire Protector on oma spiraalja kujuga efektne ning muudab mängualalt välja jooksmise raskemaks nii loomadele kui ka väikelastele. Piire on täielikult terasest valmistatud, mis muudab toote just niisugusele kasutusele äärmiselt vastupidavaks.

Klassikalisemat lahendust pakub aiapiire St-Andre, mis sobib ideaalselt sõidu- ja kergliiklustee lahutamiseks. Aed on valmistatud kuumtsingitud terasest ning peab vastu intensiivsele kasutamisele ja karmidele ilmastikutingimustele. St-Andre aiapiire on lihtsasti paigaldatav: selle võib kinnitada teisaldatava metallaluse abil või pinnasesse betoneerida.

  1. Hoia linnaruum puhtana

On kahte sorti inimesi: need, kellel tulevad koertele mõeldes silme ette armsad karvapallid, ja need, kellele õudusega kangastuvad lume alt välja sulavad väljaheited. Dambis aitab seda probleemi kontrolli all hoida: oleme disaininud prügikastid, mis on loodud spetsiaalselt koerteparkidesse ja elamurajoonidesse.

Et tänavad püsiks puhtad ning ka koerad tunneksid ennast linnas teretulnuna, on äärmiselt oluline tagada kõigile hügieeniline elukeskkond. Prügikastil City 60 Doggy on turvaliselt sulguv esiklapp, mis ei lase niiskusel prügikasti tekkida ning vähendab ebameeldivaid lõhnu.

Armsa terjerimotiiviga paberkotihoidja Raila Dog SRD1 viib puhtuse uuele tasemele: siit saab iga mööduv koeraomanik lihtsa vaevaga paberkoti kaasa haarata. Paberkotihoidja on ette nähtud sisseehitatud kühvliga FEDOG paberkottidele, mis teevad lemmiklooma järelt koristamise puhtamaks ja mugavamaks.

Võimalik on tellida ka mudel Raila Dog SRD2, millel on lisaks paberkotihoidjale ka prügikonteiner. Tsingitud konteiner mahutab 15 liitrit kasutatud paberkotte ning jääb oma väikeste mõõtude ja klassikalise disainiga linnaruumis delikaatseks. Kõik rõõmsamate koerte ja puhtamate tänavate nimel!

Veel uudiseid