icon-search2

Keskkonnasäästlik linnamööbel

Aegajalt tuntakse huvi, kas meil on ka keskkonnasäästlikke lahendusi linnamööbli jaoks. Muidugi on! Anname ülevaate erinevatest toodetest, mis on toodetud taaskasutatud materjalidest.

Oleme loonud eraldi kategooria: Keskkonnasäästlik linnamööbel, et lihtsustada toodete leidmist meie kodulehel. Lisaks võid leida vastavad tooted ka meie ökomärgisega: loodussäästlik toode.

Alustame näiteks Scoop seeriast, tootjalt Manga Street. Tugeva visuaalse kujuga Scoop seeria tool ja taimekonteiner lisavad ümbruskonnale iseloomu. Taimekonteiner Scoop ja pink Scoopi Ocean on valmistatud 50% maailma ookeanidest kogutud kulunud kalavõrkudest. Pool Scoop Ocean’i 15 kg-st koosneb ringlussevõetud kalavõrkudest tumedate värvide jaoks ning ¼ taaskasutatud kalavõrkudest ja ¼ taaskasutatud lillevõrkudest heledate värvide jaoks. Scoop Ocean seeria on UV-kindel, vastupidav erinevatele kliimatingimustele ja loodussäästlik.

 

Tänu erinevatele värvidele sobib Scoop seeria pargipink, laud ja taimekonteiner peaaegu igasse ruumi. Olgu selleks väljak, kool, muuseum või kaubanduskeskus. Kombineerimisvõimalusi on lõputult! Sõltuvalt värvivalikust ja kombinatsioonidest võib Scoop luua ruumis nii klassikalise, harmoonilise kui humoorika olemuse. Taimekonteiner Scoop sobib hästi ka puude ja põõsaste jaoks. Loe seeria kohta lähemalt siit!

Manga Street on Taani ettevõte, mis kuulub tööstusdisaineritele Julie Storm Christensen ja Kurt Christensen. Alates nende ettevõtte algusest on nad pälvinud oma keskkonnasõbraliku tootedisaini eest palju tunnustust ja rahvusvahelisi auhindu. Manga Street püüab teha võimalikult palju keskkonnateadlikke valikuid kasutades oma toodete valmistamiseks ja ümbertöötlemisel taaskasutatavat materjali (taaskasutatav plastik ja granuleeritud kumm). Seeläbi vähendavad nad CO2 heitkoguseid ja säästavad tooraine tarbimist. Manga Street loodussäästlikku tootesarja kuuluvad kaks toodet: Scoopi tool ja Scoop taimekonteiner. 

Dambis Rebnew

Dambis REBNEW on meie keskkonnasäästlik tootevalik, mis on 100% hooldusvaba ja äärmiselt vastupidav erinevatele keskkonnatingimustele.

REBNEW on valmistatud 100% ringlussevõetud polümeerist, mis on omakorda ka taaskasutatav ja saadud kasutatud plasti selektiivkogumisest. REBNEW materjalist valmistatud tooted on ökoloogilised, kuna vähendavad prügilatesse ladestatava prügi kogust, andes kasutatud pakenditele uue elu ja hoides ära keskkonna reostamist.

Plaadid on hooldusvabad ja 20-aastase garantiiga*.

 

REBNEW tootevalikusse kuuluvad järgnevad Dambis tooted:

REBNEW – ringlussevõetud plasti eelised

Jätkusuutlik ja hooldusvaba

  • Ringlussevõetud materjal. 100% taaskasutatav.
  • Hooldusvaba materjal, vajab vaid puhastamist. See jääb aastateks püsima.

Ilmastikukindel ja vastupidav sooladele.

  • Ei lagune.
  • Ei murene.
  • Ei ima niiskust.
  • Ei tuhmu.
  • UV-kindel.

Vastupidav vandalismile

  • Vastupidav grafiti ja muude värvide suhtes.
  • Puhastatav kemikaalide abil.
  • Vastupidav õli ja nõrkade hapete suhtes.

 

Loe lähemalt Rebnew tootelehelt!

REBNEW taaskasutatud plastmaterjali tootmine

Plaadid on valmistatud kodumajapidamises tekkivatest plastijäätmetest ja koosnevad peamiselt suure ja madala tihedusega polüetüleenist, samuti polüpropüleenist, polüstüreenist ja tereftalaatpolüetüleenist.

Tooraine, mida kasutame REBNEW-plaatide tootmiseks, pärineb EUCERTPLASTi sertifitseeritud jäätmekäitlejalt, kellel on ISO 14001 käitlemissertifikaat ja ISO 50001 energiajuhtimissertifikaat, ning ökomärgis Sinine Ingel (Blue Angel).

Kriimustuste parandamine

Dambis REBNEW ringlussevõetud plast on tumeda ookritooniga materjal, mis on värvitud massina. See, koos ebaühtlase pinnaviimistlusega, muudab plaadi ülimalt vastupidavaks, kuna varjab suurepäraselt võimalikest vandalismiaktidest tulenevaid kriimustusi. Sellegipoolest, kui tekib soov kriimustusi parandada ja plaadi pinnale värske ilme anda, on seda võimalik teha, järgides alloleva video juhiseid.

Valikuline: graveeringud

Dambis REBNEW ringlussevõetud plastplaate saab isikustada kohalike omavalitsuste ja ettevõtete logode eksklusiivsete graveeringutega. See valik on saadaval tellimustel, kus minimaalne plaatide arv on 150 tk, mis võrdub näiteks 25 CITIZEN ECO pingiga.

Vastupidavus kliimateguritele

Materjali vastupidavust kliimateguritele on kontrollitud standardite EN 131-2 ja EN ISO 4892-2 kohaselt tehtud katsetega, mille käigus on testitud muutusi värvis ja mehaanilistes omadustes (elastsus, tõmbetugevus ja pikenemine), proovide vastupidavust ultraviolettkiirgusele ja kliimateguritest tulenevat kulumist. Tulemused näitavad, et materjali võib pidada vastupidavaks UV-kiirgusele ja keskkonnateguritele.

Metallide ristsaaste

Plaatide valmistamisel kasutatavad pigmendid ei sisalda pliid, niklit, kaadmiumi, kuuevalentset kroomi ega elavhõbedat. Testidega, mis on läbi viidud vastavalt standardile EN 71-3, on tõestatud, et materjal sobib ka laste mänguväljakutes kasutamiseks.

* Garantii ei hõlma väärkasutust ega vandalismi. *

Loe lähemalt Rebnew tootelehelt!

Veel uudiseid

Võta ühendusticon-message-close