KategooriadBrändidSeeriad

Kätepuhastusjaama valimine avalikku ruumi

 

Pisikud on kõikjal meie ümber. See ammu teada-tuntud tõsiasi on taas päevakorda tõusnud seoses COVID-19 ehk koroonaviiruse leviku ohuga. Viirusetekitajad võivad igapäevategevuste käigus kätele sattuda ja haigusi põhjustada. Selle eest aitab kaitsta käte regulaarne pesemine või kui see ei ole võimalik, siis käte desinfitseerimine vähemalt 70% alkoholisisaldusega desinfitseerimisvahendiga. Kui oleme liikvel, on läbimõeldult paigaldatud kätepuhastusjaam üks tõhusamaid vahendeid käte puhastamiseks ja seeläbi haiguste ennetamiseks.

Kas käte desinfitseerimine aitab viiruste levikut ennetada?

Käte pesemine vee ja seebiga on viirushaiguste ennetamiseks kõige tõhusam viis. Samas ei pruugi selleks alati võimalust ega aega olla. Sel juhul aitabki käte desinfitseerimine vähemalt 70% alkoholisisaldusega desinfitseerimisvahendiga meid pisikute eest kaitsta. Seinale kinnitatud või jalal seisev käte desinfitseerija kaubanduskeskuses, ärihoones, pargis või bussijaamas võib seega elupäästjaks osutuda.

Millal käsi desinfitseerida?

Kui seep ja vesi ei ole kättesaadavad, tuleb käsi puhastada desinfitseerimisvahendiga alati enne ja peale toidu valmistamist, söömist, kokkupuudet haige inimesega või haava ravimist ning pärast tualeti kasutamist, lapse mähkmete vahetamist, looma, loomatoidu, looma väljaheidete või prügi puudutamist. See aitab viirushaigustesse nakatumist ennetada. Desinfitseerimisvahendit ei ole soovitatav kasutada vaid juhul, kui käed on silmanähtavalt määrdunud näiteks aias töötamisel, matkamisel, kalastamisel või õues mängimisel. Viimasel juhul on parem pesta käsi vee ja seebiga.

Puutevaba desinfitseerimisjaam Modelo M

Millised kätepuhastusjaamad on saadaval?

Saadaval on palju erinevaid desojaamu, mille seast saab iga ettevõte oma klientide või töötajate tervise kaitsmiseks sobivaimad valida. Olemas on automaatsed ehk 100% puutevabad kätepuhastusjaamad, mis reageerivad käe liikumisele ja mõõdavad piisava koguse desinfitseerimisvahendit väljasirutatud peopesale. Valikus on ka pedaaliga desojaamad, mis reageerivad jalavajutusele. Samuti on saadaval lihtsamaid käevajutusele reageerivaid desinfitseerimisstende ja desinfitseerimispudeli hoidikuid. Käte desinfitseerija saab tavaliselt kinnitada seinale, seada üles jalale või asetada letile – olenevalt sellest, millised on kasutajate vajadused ja ruumi võimalused. Dambise käte desinfitseerimisjaamade tootevalikust leidub sobivaim igale ettevõttele, igasse ruumi ja igaks olukorraks! 

Mida kätepuhastusjaama valimisel silmas pidada?

Puutevaba kasutamine

Võimaluse korral on parem eelistada 100% puutevaba kätepuhastusjaama. See aitab viirushaiguste levikut kõige tõhusamalt ennetada, sest kliendid ja töötajad ei puuduta sel juhul ühtegi dosaatori detaili.

Mugavus ja efektiivsus

Teine oluline aspekt, mida desinfitseerimisjaama valimisel silmas pidada, on kasutajate arv. Mida rahvarohkemasse paika kätepuhastusjaam üles seatakse, seda suurema desinfitseerimismahutiga võiks desinfektsiooniseade olla. Kui tihedalt külastatavasse asukohta seada üles väga väikese mahutiga seade, tuleb seda liiga sageli desinfitseerimisvahendiga täita.

Turvalisus ja vandaalikindlus

Kui kätepuhastusjaam seatakse üles õuealale või tingimustesse, kus seda ei saa pidevalt jälgida, mängib rolli ka seadme vandaalikindlus. Sel juhul tuleb kasuks tugev kinnitus maapinnale ja töötlus spetsiaalse lakiga, millelt on võimalikku grafitit lihtne eemaldada.

Keskkonnasäästlikkus

Samuti võiks desinfitseerimisstend olla valmistatud keskkonnahoidlikest, näiteks korduskasutavatest materjalidest.

Oma kujundusega desinfitseerimisjaam

Meie tootevalikus on eespool nimetatud tingimustele vastavatele desojaamadele lisaks ka personaliseerimisvõimalusega desinfektsiooniseadmeid, millele on võimalik lisada ettevõtte tunnusgraafika ja logo. Näiteks on võimalik lisada ühe- ja kahevärviliselt logo desinfitseerimisjaamale Automatico või Pro4.

Milline on sobivaim koht desinfitseerimisjaamale?

Avalikus ruumis võiks kätepuhastusjaam asetseda hea ligipääsetavusega ja hästi märgatavas kohas. Transpordisõlmedes, ärihoonetes, kauplustes, meelelahutus-, kultuuri- ja avalikes asutustes on sisse- või väljapääs, aga ka tiheda liiklusega ala desinfitseerimisseadmele väga sobiv asukoht. Kaubanduskeskuses võiks kätepuhastusjaama üles seada kohvikute või restoranide lähedusse, samuti näiteks tualettide või garderoobide juurde, kauplustes kassalettidele. Kontoris on desinfitseerimisvahendi dosaatorile ideaalne asukoht näiteks puhkeala või koosolekuruum. Mänguväljakutel ja parkides on hea desinfitseerimisjaam paigutada liivakasti või ronimisala lähedusse, et lapsel oleks peale või enne mängima asumist mugav end kaitsta. Tänaval võib desinfitseerimisjaama paigaldada näiteks bussipeatusesse või parkimisautomaadi kõrvale.

Milline kätepuhastusjaam kaubanduskeskusesse valida?

Kaubanduskeskusesse sobib hästi jalal asetsev desovahendi dosaator või personaalse kujundusega desinfitseerimisstend, mille desinfitseerimismahuti suurus on vähemalt 1 liiter. Personaalne kujundus peaks olema selline, mis tõmbab klientide tähelepanu, et möödujatel püsiks meeles oma käsi desinfitseerida ja paigaldatud desojaam täidaks oma eesmärki. Meie tootevalikust sobivad kaubanduskeskusesse näiteks automaatne Pro 4, Pro 5, pedaaliga desinfitseerimisjaam Pedalo, puutevaba desinfitseerimisjaam Modelo M ja automaatne desinfitseerimisjaam Peana.

 

Milline on sobivaim desinfektsiooniseade ettevõttesse?

Ärihoonesse sobib samuti jalal asetsev desinfektsiooniseade. Büroosse sobib ka seinale kinnitatav kätepuhastusjaam – näiteks Pared või Automatico. Ettevõttesse desinfitseerimisseadet valides tuleks silmas pidada eelkõige kasutajate arvu ja töötajate endi mugavust. Näiteks sobib väiksemasse ettevõttesse automaatne käte desinfitseerija Automatico või ka seinale kinnitatav desinfitseerimisgeeli hoidik Soporo.

Automaatne käte desinfitseerija Automatico

Milline käte desinfitseerija sobib kooli, lasteasutusse, parki või mänguväljakule?

Lasteasutusse desinfitseerimisjaama valides tuleb arvesse võtta seda, et see oleks vandaalikindel ja sobiks laste pikkusega. Kooli või lasteaeda sobib näiteks seinale kinnitatav desinfitseerimisjaam, mille saab üles seada vajalikule kõrgusele, olgu selleks siis puutevaba kätepuhastusjaam V4, seinale kinnitatav automaatne käte desinfitseerija Pared, Modelo, või desinfitseerimisgeeli hoidik Soporo.

Puutevaba desinfitseerimisjaam V4

 

Puutevaba desinfitseerimisjaam Modelo M

Milline desojaam sobib avalikule üritusele?

Rahvarohked kultuuriüritused, konverentsid, kontserdid, festivalid ja messid on sündmused, kus on kõrge viiruste levimise risk. Suuremale avalikule üritusele sobib näiteks puutevaba desinfitseerimisjaam V4, mis kestab ühe täitmisega kuni 5000 kasutuskorda. Selle võib paigaldada nii siseruumi kui ka välja. Väiksema osalejate arvuga üritusele sobib näiteks desinfitseerimisjaam Pro 5 või Modelo M, mis kestab ühe täitmisega kuni 1000 kasutuskorda.

Kuidas desinfitseerimisjaam märgatavaks muuta?

Meie valikus on ka desinfitseerijad, mille saab varustada ettevõtte kujunduse, näiteks graafilise lahenduse, logo, plakati või sildiga. Logo saab trükkida näiteks kätepuhastusjaamadele Pro 4, Pro 7, Pedalo ja Automatico. Ettevõtte kujunduse või logo lisamine kannab endas mainekujunduslikke eesmärke, kinnistades firma kuvandit vastutustundliku ja hoolivana. 

Mugav ja käepärane kätepuhastusjaam on üks parimaid vahendeid töötajate ja klientide hoidmiseks ja nende haigestumise ennetamiseks. Hoolime oma klientide, nende töötajate ja koostööpartnerite tervisest ning soovime pakkuda võimalusi haiguspuhangute ennetamiseks.

Lae alla HINDADEGA kätepuhastusjaamade kataloog! 

 

Tutvu meie tootevalikuga ja leia sobivaim siit!

Või küsi lisainfot meie spetsialistilt: info@dambis.ee

 

Veel uudiseid